Odkazy

Oficiální šachové stránky

Šachový svaz České republiky

Stránky komise mládeže Středočeského šachového svazu

Oddíly Středočeského krajeInformační servery
www.chesslady.com
Zbrusu nový projekt. Informace ze šachových akcí, rozhovory, teorie.

Šachinfo
Informace ze šachových akcí, partie.

Herní servery
Uvádíme jen neplacené servery, na kterých se hraje on-line

Yahoo games
Asi největší herní server. Šachy tu hraje v některé hodiny až 10 000 lidí současně. Spolu s ostatními hrami mívá server až 200 000 uživatelů současně. K ovládání lze mít některé výhrady (např. neobrací barvy na odvetu), také registrace je poněkud složitější, ale tolik soupeřů nikde jinde nenajdete.

Gamecolony
Server podle obsazení sídlí patrně někde v Jižní Americe. Hrává na něm několik stovek lidí. Velmi jednoduše a přehledně uspořádáno, registrace jednoduchá.

MSN Gaming zone Dost nepřehledný server, ale pokud se propracujete až na šachovnici, hraje se celkem dobře. Bývá zde několik stovek až tisíců hráčů. Registrace je poměrně jednoduchá.

Šachové centrum Docela by to ušlo, jen jednu vadu to má: skoro nikdo tu nehraje. Ale je to české.
Databáze a sbírky PGN partií

SCID
Open source šachová databáze, jinými slovy obdoba Chessbase legálně a zadarmo. Stránky obsahují m.j. také kvalitní odkazů na archivy šachových partií PGN a jiné šachové záležitosti.
The Week In Chess (TWIC)
Čerstvé informace ze světového šachu a zejména týdenní balíky PGN souborů z nejdůležitějších světových šachových soutěží.
ChessBase
stránky firmy, zabývající se šachy ze všech možných úhlů, vydávají databáze a encyklopedie zahájení, prodávají známý šachový program Fritz apod. Součástí těchto stránek je i odkaz na
ChessBase online
online databáze partií s možností jejich přehrání případně zkopírování, skvělé ke studiu zahájení ke stejným účelům slouží také
ChessLab – position search rovněž online databáze s trochu odlišnými, v některých směrech zajímavými, možnostmi vyhledávání


Neoficiální regionální stránky
Jihočeský šach

Šachové stránky Ústí nad Orlicí